Connect with us

Güncel

Suriyeli aşiretler Reyhanlı’da toplandı

Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Kurulu bugün Reyhanlı’da toplandı. Kurul Başkanı Emir Cemal Elşey AKP/Erdoğan iktidarına teşekkür etti ve “Saflarımızı tekrar birleştirmek amacıyla toplandık” dedi

Suriye’de bulunan 55 aşiret Antakya’nın Reyhanlı ilçesinde toplantı yaptı ve “Saflarımızı tekrar birleştirmek amacıyla toplandık” dedi.

Samandağ’da halkın tepkisi üzerine Reyhanlı’da gerçekleştirilen toplantı, aşiretlerin üçüncü toplantısı olarak kayda geçti. ÖSO’nun girişimiyle toplanan Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Kurulu bugün Reyhanlı’da toplantı düzenledi. Toplantıların ilki 2017 yılı başında Urfa’da, ikincisi İstanbul’da düzenlenmişti.

Toplantıda aşiretler Esad, IŞİD ve PYD’ye karşı birlikte hareket etme kararı aldıkları belirttiler. Toplantıda konuşan Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Kurulu Başkanı Emir Cemal Elşeyş, Suriyeli aşiretler ve kabileler olarak Suriye’nin dokusu, birliği, istikrarının destekçisi ve evlerinden edilenlerin yeniden dönmesinin garantörü olduklarını öne sürdü. Elşeyş, “Türk kardeşlerimize Suriye’nin her türlü terör örgütlerinden kurtulması ve aziz  halkımızla birlikte olması için çağrı yapıyoruz. Yüce Türk milleti ile omuz omuza hareket ediyoruz. Türkiye, halkımızın huzur, hürriyet, adalet ve demokrasisi için yanımızda olmuştur. Terör örgütler iki halkında ortak meselesidir. Türkiye’ye verdiği destekten dolayı da teşekkür ediyoruz. Derdimiz tasamız vatandır. Adımız, kanımız, vatanımız birdir. İnsani değerlerimiz, geleceğimiz için saflarımızı tekrar birleştirmek amacıyla toplandık” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel