Takip Et

Güncel

Suriye: Türk saldırganlığına karşı tüm meşru araçlarla karşı koyacağız

Suriye Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin Rojava’ya dönük olası saldırılarını kınayarak, ‘Türk saldırganlığına karşı tüm meşru araçlarla mücadele edilceği’ belirtildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) askerlerini Rojava bölgesi sınırından çekmesiyle birlikte Türkiye tarafından yapılacak olan askeri işgal girişimine karşı açıklama yapan Suriye Dışişleri Bakanlığı, ‘Türk saldırganlığına karşı tüm meşru araçlarla karşı koymaya kararlıyız’ açıklamasında bulundu.

Suriye Resmi Haber Ajansı’nda (SANA) yer alan habere göre Suriye Dışişleri Bakanlığı resmi kaynakları olası işgal saldırısına karşı tepki gösterdi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı resmi kaynakları, SANA’ya yaptıkları açıklamada şunları ifade etti:

“Suriye, Türk rejiminin pervasız açıklamalarıyla düşmanca niyetlerini ve Suriye sınırlarındaki askeri yığılmayı en güçlü ifadelerle kınamaktadır. Suriye, Türk saldırganlığına tüm meşru araçlarla karşı koymakta kararlıdır.”

SANA’ya göre Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığından bir kaynak şu açıklamayı yaptı:

“Suriye, Türk rejiminin şahin ifadelerini, agresif niyetlerini ve Suriye sınırının yakınında toplanmakta bulunan askeri kalabalıklarını en şiddetli ifadelerle kınıyor. Bu tehditler, Suriye toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı duymayı onaylanan uluslararası kanun ve BMGK kararlarının ağır bir ihlali.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler