Takip Et

Güncel

Suriye Ordusu, TSK gözlem noktasına saldırdı: 1 asker yaşamını yitirdi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da Suriye Ordusunun Türk Silahlı Kuvvetleri’nin konuşlandığı İdlib’teki 20. gözlem noktasına havanlı saldırı düzenlediğini belirtti

İDlib’te Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 10. Gözlem noktasına havanlı saldırı gerçekleştirildi. Suriye Ordusu tarafından gerçekleştirilen salıdırıda 1 askerin yaşamını yitirdiği ve üç askerin yararlandığı bildirildi.

 Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Suriye ordu güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı gözlem noktasına kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. Saldırıyla ilgili olarak Rusya’nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığına çağrılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş, saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir.”

Durumun yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadesine yer verildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler