Connect with us

İçerden

Sürgün edilen tutsağın annesi: Oğlumu gördüğümde tir tir titriyordu

Silivri Hapishanesi’nden, Kırıkkale’ye sürgün edilen ve sürgün sırasında işkence gören 12 kişi arasında yer alan Murat Can Arslan’ın annesi, oğlunun sadece atletle sürgün edildiğini söyledi

Anne Arslan, “Oğlumu gördüğümde tir tir titriyordu. Elbise getirmiştim, memur yok, veremeyiz dediler. Kolunda, boynunda morarmalar vardı. Bu eziyet neden” diye sordu.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, Sürgün edilen tutuklular arasında yer alan Murat Can Arslan’ın annesi Sakine Arslan, cuma günü Kırıkkale Cezaevi’ne giderek oğlu ile görüştü.

İstanbul’da Turizm Meslek Lisesi’nde Turizm Otelcilik okuyan ve dershaneye gittiği sırada “gizli tanık” ifadesi sonucu tutuklanan Murat Can Arslan’ın annesi Sakine Arslan, oğlu ile yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı; “Perşembe günü Silivri Cezaevi’ne gittim. Çocuk yok, gitti dediler. Bizlere hiçbir haber verilmedi. Cuma günü Kırıkkale’ye gittim, oğlum ile görüştüm. Salı günü akşam götürülmüşler. Oğlum, ‘uykunun içindeydim anne. Bir anda darp edilerek götürüldük. Kıyafetlerimi dahi vermediler. Üzerimde atletle buraya getirildim’ dedi. Kıyafet götürdüm. Ancak memur yok denilerek pazartesi teslim edileceği söylendi. Çocuk tir tir titriyordu. Kış günü. Kıyafetle içeride biz üşüdük. Oğlum altında pantolon, üzerinde atletle geldi. Sadece kapşonlu bir giysi vardı. Fermuarı açtı, anne bak sadece atlet var dedi. Görevlilere en azından bir kazak çıkarın verin dedim. Gardiyanlar, memurumuz yok veremeyiz dediler.”

 

Günün Haberleri

More in İçerden