Takip Et

Emek

Süperpak’ta 186 gün süren direniş kazanımla sonlandı

Patronun “sıfır zam” dayatmasına karşı 20 Haziran’da greve başlayan Süperpak işçileri, 186 gün süren direnişlerini kazanımla sonuçlandırdılar.

Avusturyalı MayrMelnhof (MM) Süperpak Şirketi ile Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikası arasındaki 4. dönem toplu iş sözleşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine şirketin İzmir Torbalı, Karaman ve Antep’deki fabrikalarında 20 Haziran’da başlayan grev 186. günde kazanımla sonuçlandı.

Selüloz-İş Sendikası üyesi Süperpak işçileri üç ilde grev yapıyor. Avusturyalı MM Süperpak Şirketi ile Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine şirketin İzmir Torbalı, Karaman ve Antep’deki fabrikalarında çalışan 240 işçi grev kararı almıştı. İşverenin sıfır zam dayatmasına karşılık 20 Haziran’da başlayan grev 186. gününde işçilerin taleplerinin karşılanması üzere kazanımla sonuçlandı

Grevin sona ermesine ilişkin bilgilendirme paylaşımı yapan Süperpak işçileri,  “Biz emekçilerin hakkımızı korumak ve yenilerini elde etmek için yaptığımız iş bırakma eylemini, 20 haziran 2018 den bu yana sürdürüyorduk. Selüloz-İş Sendikası Süperpak Ambalaj emek ve hak arama mücadelesinde grevin 186. gününde grevi sonuçlandırdık ve bir anlaşmaya varıp istediklerimizi aldık” ifadelerini kullandı.

“Dilenenler değil, direnenler kazanır” diyen işçiler, “Haklı mücadelemizde bugüne kadar bize destek olmak amacıyla ziyaretimize gelen maddi ve manevi yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olan tüm herkese çok çok teşekkür ederiz” diyerek sınıf dostlarını selamladılar. Süperpak işçileri ayrıca “Bütün işçi kardeşlerimize selam olsun. Var olma savaşında olan emekçilere, bu grevde yan yana yürüyen çağdaş emekçilere, kısaca insanlığı bir adım ileriye taşımak için emek savaşı verenlere, uzaktan yakından destek olan, sesimize ses olan, gücümüze güç katan, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan onurlu yürekli herkese selam olsun” dediler.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler