Takip Et

Güncel

Süleyman Soylu’dan yine klişeleşmiş savaş naraları: ”Her tarafta bizim borumuz ötüyor”

Batman’a giderek askerlerle kahvaltı yapan iç işleri bakanı Süleyman Soylu yine savaş naraları attı. Soylu Batman’da yaptığı konuşmada ””Merak etmeyin, bu meselede sonuç bizim, hüsran ise terör örgütlerinindir. Çok iş yapıldı. Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya kadar her tarafta bizim borumuz ötüyor” ifadelerine yer verdi

Batma’da askerlerle kahvaltı yapan iç işleri bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, Gercüş ilçesi kırsalında PKK gerillalarının el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletmek için Batman’a geldiğini söyledi. Soylu burada yaptığı konuşmada;

“Bu mücadeleyi sizler gerçekleştirirken milletimizin desteği ve duası sizlerle birlikte. PKK terör örgütü tarihinin en ağır sonuçlarıyla karşı karşıya. Allah’a şükürler olsun devletimizle, siyasetimizle, yöneticilerimizle terör örgütünün kökünü kazımaya, bitirmeye yönelik ciddi bir gayret söz konusu” ifadelerini kullandı.

Süleyman  Soylu, “Terör örgütün ilk kez böyle yakaladık. Bir taraftan finansal kaynaklarını kestik, bir taraftan belediyelerden hem insan kaynağı temin ediyordu, hem para hem de lojistik temin ediyordu, onu kestik” ifadelerine yer veren soylu sözlerine şöyle devam etti. “Merak etmeyin, bu meselede sonuç bizim, hüsran ise terör örgütlerinindir. Çok iş yapıldı. Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya kadar her tarafta bizim borumuz ötüyor” dedi.

Süleyman  Soylu’ya, Batman Valisi Ahmet Deniz, AKP Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar da eşlik etti.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler