Takip Et

Güncel

Süleyman Soylu tacizci polisi korumaya devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, genç bir kadının gözaltına alındığı sırada uğradığı polis taciziyle ilgili tehditlerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’daki TAYAD eyleminde bir genç kadının polis tarafından gözaltına alınırken tacize maruz kalmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Olaya ‘taciz’ diyenleri adeta tehdit eden Bakan Soylu, “Mahkemede görüşeceğiz” dedi.

Polisin günlerdir ‘tacizci’ denilerek mağdur edildiğini iddia eden Soylu, “Günlerdir bir mensubumuzu ‘tacizci’ diye niteleyerek ailesi, çoluğu çocuğu, etrafı, arkadaşları ve yeğenleri olan bir kardeşimizi ‘tacizci’ diye niteleyerek sabahtan akşama kadar felç etmeye çalışan ve bunu TBMM’nin gazi çatısı altına getirip, orada aynı hakaretleri ortaya koyanlara pabuç bırakacak değiliz” ifadeleriyle olayı savundu.

Soylu konuşmasının devamında ise ‘tacizci’ diyenleri hedef aldı:
“Mahkemede görüşeceğiz. Elimizde öyle bir belge var ki bu konunun arkasında duranlar ve bizim evladımıza ‘tacizci’ diyen alçaklar gereğini görecektir. Öyle bir belge var elimizde. Ömrümüzde hiç boş konuşmadık.”

Tanrıkulu: cinsel saldırı çıplak gözle görülecek kadar açık

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Şiddete başvurmayan vatandaşların gözaltına alınmasının anayasaya aykırı olduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Cinsel saldırı vardır, cinsel saldırı çıplak gözle görülecek kadar açıktır. Kastının ne olduğunu araştırmak siyasetçiye değil yargıya düşer. Ankara Emniyet Müdürlüğü, ‘Bağımsız, şeffaf, idari soruşturma başlatılmıştır, polis memuru da açığa alınmıştır.’ şeklinde açıklama yapması gerekirken, cinsel saldırı suçunu koruyan, meşrulaştıran bir açıklama yaptı” diye konuştu. Cinsel saldırıya, kadına şiddete herkesin, her alanda karşı çıkması gerektiğini ifade eden Tanrıkulu, bunların hiçbir şekilde meşru gösterilemeyeceğini ancak bunun üzerinde de bütün emniyet teşkilatının suçlanamayacağını söyledi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler