Connect with us

Güncel

Süleyman Soylu helikopterden atılan köylüler için kılıf buldu: “Helikopter inmeden kapısı açılmaz”

Süleyman Soylu katıldığı yandaş medya programında, Van’da işkence edildikten sonra helikopterden atılan iki köylü hakkında açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Çatak’ta gözaltına alındıktan sonra işkence gören ve helikopterden atılan Osman Şiban ve Servet Turgut’a ilişkin açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu, helikopter kapılarının yere “bir adım mesafe” kalmadan açılmayacağını iddia ederek Şiban ve Turgut’a yapılan işkenceyi “kılıfına uydurmaya” çalıştı.

Burjuva medyada yayınlanan bir programa katılan Süleyman Soylu, Van Valiliği’nin “Kaçmaya çalıştığı esnada kayalık alanda düştü” açıklamasını yineledi, ancak kesin bir dille “Helikopterden atılmadılar” dememesi dikkat çekti.

Soylu şunları ifade etti;

“Sonra alıyor götürüyor helikoptere koyuyorlar, helikopter iniyor. Helikopter herkesle beraber iniyor. Netice itibariyle yani atılma diyorsunuz da helikopter aşağı iniyor. Bilmiyorum siz helikopterle hiç gezdiniz mi? Benim işim helikopterle. İşim bu yani. Helikopter inmeden kapısı açılmaz. Helikopter iner, kapı açılır. Kapı açılıyor ve oradan bir adım mesafesidir zaten.”

“İki kişi. Sadece biri gözaltına alındı… Olay şu: Orada üç şehit olan askerimizi öldüren kişinin yaklaşık 30-40-50 metre, hemen orasında, çünkü burası kırsal alan. Kaçıyorlar.”

Günün Haberleri

More in Güncel