Takip Et

Güncel

Soylu’nun kayyumları meşrulaştırma açıklamaları sürüyor: “Biri de çıkıp ben PKK ile ilişkim yok demedi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kayyum atamaları ile ilgili olarak kamuoyunu ikna açıklamaları sürüyor. Soylu görevden alnınan başkanlarla ilgili “Biri çıkıp benim PKK ile ilişkim yok” açıklamasında bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu belediyelere yapılan kayyım atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, kayyım atama yetkisini ‘kanunlardan aldığını’ söyleyerek bunu da bir ‘sorumluluk’ olarak gördüğünü ileri sürdü.

.Soylu, “Yanlış hiç bir şey yapmadık. Eğer dağda silahlı mücadeleyi veriyorsak, bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor” iddiasında bulunarak görevden alınan üç belediye eşbaşkanını kastederek, “Üç gün oldu biri çıkıp, ‘Bana itiraf atılmıştır’ demedi” ifadelerini kullandı.

Soylu sözlerini şöyle sürdü: “Kimse kusura bakmasın biz haklıyız. Üç gündür her türlü itirazları ortaya koydular. Daha üç gündür bir tanesi çıkıp benim PKK ile ilişkim yok bana iftira atılmıştır demedi. Biz yüzüme kara çalınmasın diyoruz. Üç gündür bizim böyle bir şey söz konusu değildir diyemedi. Seçilmişlikten başka bir şey demiyorlar. Sandık, hukuk mahkeme ayrıdır. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli oluyoruz. Biz ne yaptığımızı, neyin mücadelesini verdiğimizi biliyoruz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler