Takip Et

Güncel

Soylu’dan “güzel espri”: Kolluk birimlerinde “kötü muamele” azaldı

Süleyman Soylu, “Türkiye genelinde polis ve jandarma bölgelerinde ‘kötü muamele’ iddialarına ilişkin açıklama yaptı

İçerde ve dışarıda kötü muamele dur durak bilmiyor. Gün geçtikçe işkence, kaçırma olayları, tehdit, gözaltında şiddette bir yenisi daha ekleniyor. Toplumun her kesmi polisin saldırılarıyla baskılanırken en küçük hak arama mücadelesi TOMA’ların ve polisin copuyla karşı karşıya kalıyor. Tüm bu gerçekliğe rağmen egemenler halkın aklıyla dalga geçmeyi sürdürüyor. En son olarak Süleyman Soylu bir açıklama yaparak polisin kötü muamele yapmadığını ileri sürdü.

Süleyman Soylu bakanlık bünyesinde 542 bin kolluk personelinin görev yaptığını belirterek, “Türkiye genelinde polis ve jandarma bölgelerinde ‘kötü muamele’ iddialarına ilişkin 2017 yılında toplam 70 başvuru olmuş. 2018 yılında bu sayı 31’e gerilemiştir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kolluk Gözetim Komisyonu Eğitimcilerin Eğitimi” programının açılışında konuştu. Bakan Soylu, “Bugün yaşadığımız bir güç saplantısıdır. Birileri sürekli bir şeyleri elde etmek istiyor, başkalarına yaşam hakkı tanımadan. Ülkemizi hep birlikte bundan korumak zorundayız. Geçmişte özellikle darbe dönemlerinde yaşadığınız travmaları, bu hadiseleri ülkenin bütün kolluk birimlerine etiket gibi yapıştırıp, kendilerini maskelemeye çalışan akılla karşı karşıya kaldığımız aşikardır. Özellikle aşırı sol terör örgütleri ve PKK bu manipülasyonda oldukça deneyim sahibi” dedi.

“542 bin kolluk personeli görev yapıyor”

Bakan Soylu, İçişleri Bakanlığı bünyesinde 542 bin kolluk personelinin görev yaptığına vurgu yaparak şöyle dedi:

“Elbette ki bu kadar kalabalık bir sayı içinde etik ve kanuna uygun davranmayan, yanlış davranışlar içinde olan kişiler olabilir mi, elbette ki olabilir. Ama bu asla bir karakter değildir” dedi

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler