Connect with us

Güncel

Soylu: TTB hakkında suç duyurusunda bulunduk

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TTB hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi

Türk Tabipler Birliği (TTB) ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ başlıklı bir açıklama yayınlayarak Efrin saldırılarına tepki göstermişti.

Açıklamanın ardından AKP lideri Erdoğan, TTB’yi hedef gösterdi. Gaziantep Geri Gönderme Merkezi’ndeki temaslarının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Soylu da, TTB’nin doktorlardan müteşekkil olduğunu ve öğrenim gördükleri okulların parasını bu milletin verdiğini söyledi. “Türkiye’ye en zor zamanında arkadan hançer saplansın diye bunu vermedi” diyen Soylu, TTB’ye, açıklamalarından dolayı suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Soylu şöyle konuştu: “Üniversitelerin, ilkokulların, ortaokulların, liselerin parasını bu millet verdi. Türk Tabipleri Birliği’ne yaptığı açıklamadan dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz. Zannediyorum arkadaşlarım bugün tamamlayacaklar ve verecekler, bu işin peşini bırakmayacağımızı bilmelerini istiyoruz. Çok önemli bir zaman dilimi içerisinde böyle hem sorumsuz hem de bu millete arkadan hançer saplayan bir anlayış içerisinde bulunanlarla her türlü yargının önünde bu mücadeleyi sürdürmek elbette bize düşen bir sorumluluktur.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel