Takip Et

Güncel

Soylu, TBMM’de “LasTesis” eylemi yapan kadın milletvekillerini tehdit etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün TBMM’de “LasTesis” eylemi yapan kadın milletvekillerine ilişkin, “İçişleri Bakanı’yım, kanuna rağmen, anayasaya rağmen en geniş hakkımı kullanacağım” dedi

Dün Cumhuriyet Halk Partili (CHP) kadın milletvekilleri tarafından TBMM’de gerçekleşen Las Tesis eylemine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan cevap geldi. Soylu, “Eğer bu Meclis, ‘Bunları söylemeye devam etsinler’ derse ben İçişleri Bakanı’yım, kanuna rağmen, Anayasa’ya rağmen en geniş hakkımı kullanacağım” dedi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre; şarkının ve dansın Şili’de çıkışına dair “Polis 2 kadını öldürdü, onun için çıktı. Yani sizin söylediğiniz sebeple çıkmadı” diyen Soylu, “Fakat bu Türkiye’de polise, hakime, devlete, Başkan’a ‘tecavüzcü’ ve ‘öldüren’ demeyi gerektirmiyor” dedi.

Kadınlara tehdit!

Soylu, şarkının sözlerindeki “Tecavüzcü sensin, öldüren sensin; polisler, hakimler, devlet ve başkan” şeklindeki ifadeleri “Eğer bunları söyleyerek bu mesele çözülecekse Meclis de duysun. Eğer bu Meclis, ‘Bunları söylemeye devam etsinler’ derse ben İçişleri Bakanı’yım, kanuna rağmen, Anayasa’ya rağmen en geniş hakkımı kullanacağım” dedi.

“Böyle bir şey olabilir mi?”

Soylu, milletvekillerinin de bakanların da sorumlu olduğunu ekledi ve “Tecavüzcü sensin, öldüren sensin; polisler, hakimler, devlet…” diye bir grubu çerçeve içerisine almamak gerek. Dans, elbette ki dans… O zaman CHP Grubu ‘Tecavüzcü demekte bir mahzur yok’ desin. ‘Tecavüzcü polis…’ Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler