Takip Et

Güncel

Soylu: “Farklı bir sonuçla karşı karşıya kalırsak telafisi zor işlere Türkiye ev sahipliği yapar”

Süleyman Soylu, “Bu milletin kendisini idare etmesini hazmedemeyenler fırsat kollamaktadır. Onların mağlup edileceği tek yer vardır o da sandıktır, reydir, demokrasidir. Eğer bu seçimde farklı bir sonuçla karşı karşıya kalırsak telafisi zor işlere Türkiye ev sahipliği yapar” dedi

Soylu, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nca bir restoranda düzenlenen iftar programına katıldı. 

Çok sayıda partilinin katıldığı iftardan sonra konuşma yapan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, her seçimde sahada koştuğunu, gayret gösterdiğini ve sadece Türkiye’de değil sınırların dışında da mazlumun sesi olduğunu belirterek, hem onun hem de sevgisi ve gülümsemesi gerçek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın selamını getirdiğini söyledi. 

‘İstanbul’u kazanırlarsa vebali hepimiz üzerine olur’

İstanbul’un kendileri için çok kıymetli olduğunu ve bu kentin sadece kendilerinin İstanbul’u olmadığını ifade eden Soylu, “İstanbul, Bakü’de ümidini yitirenlerin de İstanbul’udur. Şam’dakinin, bir taraftan Kerküklü’nün, Musul’un, Kosova’nın, Bosna’nın İstanbul’udur. Doğu Türkistan’da zulüm çeken kardeşlerimizin hayallerini ayakta tutan bir şehrin adıdır İstanbul. Fatih’in, Kanuni’nin İstanbul’udur. Mimar Sinan’ın, Selimiye’nin, Süleymaniye’nin, Fatih Camisi’nin, Topkapı Sarayı’nın İstanbul’udur. Bizim medeniyete değerlerimizin baş tacıdır İstanbul. Milletimizin inançlarıyla alay edenler, sizleri eciş bücüş görenler İstanbul’u kazanırlarsa, bilesiniz ki bunun vebali hepimiz üzerine olur. O yüzden 19 gündür burada çalışıyorum” dedi.

CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun, “Bakan gitsin Ankara’da otursun.” dediğini de hatırlatan Soylu, “İstanbul doğduğumuz, çoluk çocuğumuzun doğduğu yerdir. İstanbul dostlarımızı, ekmeğimizi kazandığımız yerdir. Ekrem’in yanında duran Canan’a, Sezai’ye, Kılıçdaroğlu’na bırakacaksak vay bizim halimize. Bunu çok net söylüyorum. Siz Türkiye’yi yükselen Türkiye haline getiren teşkilattansınız. Her türlü kuşatmaya karşı ayakta duran teşkilattansınız. Başınıza gelen başka bir iktidarın, başka partinin başına gelse yerle yeksan olmuştu şu ana kadar” diye konuştu.

Bakan Soylu, bir tezgahla İstanbul’da başka bir anlayışın diriltilmeye ve 23 Haziran’ın bir siyasal kavganın merkezi haline getirilmeye çalışıldığını savunarak, “Onun için çok çalışmalıyız, çok mücadele ortaya koymalıyız. Çünkü İstanbul’un nereden geldiğini ve nereye gittiğini biliyoruz” ifadesini kullandı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler