Takip Et

Güncel

Sosyal medyada hedef gösterilip kapısına “Defol Alevi” yazıldı!

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde ikamet eden B.Ö.’nün (23) evinin kapısına, ırkçı bir grup tarafından yazılama yapıldı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde ikamet eden B.Ö.’nün (23) evinin kapısına, ırkçı bir grup tarafından yazılama yapıldı. “Tc Recep Akkay” adlı kişi’nin sosyal medya hesabından B.Ö.’ye yönelik tehdit mesajı yazarak hedef gösterdi.

MA’nın haberine göre mesajda, “Elazığ’daki ülkücü kardeşlerime sesleniyorum bu şahıs kürtlerle ilgili paylaşımlarda bulunup propaganda yapıyor biz sadece türk dilini  tanırız bunu şikayet edin veya haddini bildirin bu teröristi barındırmayın ülkü ocakları sayfasında paylaştım sizde paylaşın değerli dostlar bu ülke bizim tek din tek devlet tek millet bu vatan bizim işinize gelirse alevi kürdü kendisi yahudilerle aynı safta cezasız kalmasın” ifadelerini kullandı. Mesaj sonrası 21 Ocak’ta B.Ö.’nün evinin kapısına yazılama yapıldı. Kapıya, “defol dinsiz Alevi”  ile açık kimliği yazıldı. Yine yazılamanın yanına üç hilal ve çarpı işareti konuldu. 

‘Evinden çıkamıyor’

Yazılama yapıldığı günden bu yana evinden dışarı çıkamayan B.Ö., tedirgin olduğunu ve tehditlerin devam ettiğini kaydetti. B.Ö., duyarlı çevrelere hukuki yardım talebinde bulundu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler