Takip Et

Güncel

Soma’da göçük: 1 madenci yaşamını yitirdi, 2 işçi göçük altında

Soma’da İmbat Maden Ocağında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 4 işçiden 1’i yaşamını yitirdi. 2 işçi için kurtarma çalışmaları sürüyor.

Manisa’nın Soma ilçesindeki İmbat madeninde bakım onarım sırasında göçük meydana geldi. 1 işçi yaşamını yitirirken, 2 işçi kurtarılarak Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı, diğer iki işçi için ise kurtarma çalışması sürüyor. Hayatını kaybeden işçinin Ersin Özdoğan olduğu öğrenildi.

İmbat Madeninde edinilen bilgiye göre, şılam denilen sulu çamurlu malzemeyi tuttukları setin patlamasıyla göçük meydana geldi. Göçükte bir madenci yaşamını yitirdi. 2 madenci göçükten kurtarılıp Soma Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken diğer 2 madenci için ise kurtarma çalışmaları sürüyor.

Manisa valiliğinden açıklama

Göçüğe ilişkin Manisa Valiliğinden de açıklama geldi:

“Manisa Soma İlçemizde, bir maden ocağında, üretim faaliyetlerinin bulunmadığı galeri bölümünde yapılan bakım onarım faaliyetleri sırasında göçük meydana gelmiştir. Meydana gelen göçükte 1 maden işçimiz vefat etmiş, 1 maden işçimizde yaralı olarak göçük altından çıkarılmıştır. Göçük altında bulunan 2 maden işçimizi kurtarma çalışmaları devam etmektedir.” 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler