Takip Et

İçerden

Silivri Hapishanesi’nde işkence var!

Silivri Hapishanesi’nde tutsak edilen tutukluların aileleri; gardiyanların, tutukluları askeri düzende yürütmeye çalıştıklarını belirtti. Tutuklu yakınları ayrıca hapishaneye artık kitap görülmesinin de hem PTT hem de hapishane yönetimi tarafından yasaklandığını iddia etti.

İstanbul Silivri 2 No’lu Hapishanesi’nde bulunan tutuklu ve hükümlülere yönelik baskılar artıyor. Silivri Hapishane’sine kitap alınmadığını söyleyen tutuklu aileleri, özel bir ekibin tutuklulara baskı yaptığını iddia etti.
Silivri Hapishanesi’nde bulunan tutuklular, aileleriyle yaptıkları görüşmelerde hapishanelerde yaşadıkları baskı ve kötü muameleyi anlattı. Yakınlarının gardiyanların sözlü ve fiziki tacizine maruz bırakıldığını anlatan tutuklu aileleri, gardiyanların tutukluları askeri düzende yürütmeye çalıştıklarını belirtti.

PTT: Artık Silivri’ye kitap almıyoruz

Gardiyanların dayak, küfür, hakaret etmesinin yanı sıra artık Silivri Cezaevi’ne kitap alınmadığını belirten aileler, PTT’nin de Silivri Cezaevi’ne kitap göndermediğini açıkladılar. PTT ile kitap göndermek isteyen bir tutuklu yakını, PTT memurunun “Artık Silivri’ye kitap göndermiyoruz” dediğini aktardı.
Silivri 2 No’lu da yakınları olan tutuklu aileleri, yetkililerin ve sivil toplum örgütlerin bir an önce cezaevleriyle ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler