Takip Et

Güncel

Silivri Hapishanesi’nde bir hükümlü koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri Hapishanesi’nde bir hükümlünün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı

 Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri Hapishanesi’nde bir hükümlünün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. Savcılık, hapishanede toplam 82 hükümlü ile tutukluda koronavirüs tespit edildiğini belirtti.

“Vaka sayısı 82 oldu”

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, “8 Mayıs 2020 tarihinde yapılan basın açıklamasında; koronavirüs belirtileri gözlemlenen tutuklu/hükümlülere Kovid-19 testi uygulandığı, testleri pozitif çıkan 44 tutuklu/hükümlünün tedavilerinin devam ettiği kamuoyuna duyurulmuştu. Bu tarihten itibaren kurumda, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde rutin aralıklarla filyasyon çalışması yapılmıştır. Bugün itibariyle Silivri 7 Nolu L Tipi Cezaevinde 47, Silivri 8 Nolu L Tipi Cezaevinde 35 olmak üzere, COVID-19 vaka sayısı 82’dir” denildi.

“Akciğer hastalığı bulunan 1 hükümlü vefat etti”

Açıklama şöyle devam etti:

“Ayrıca tüberküloz, verem gibi kronik akciğer hastalıkları bulunan bir hükümlü, 7 Mayıs 2020 tarihinde sağlık kurumuna sevk edilmiş, aynı tarihte Covid-19 testinin negatif olduğu anlaşılmış olup tedavi sürecinde testi pozitife dönmüş ve hastanede yoğun bakımdaki tedavisi devam ettiği sırada, 21 Mayıs 2020 tarihinde saat 17.45’te hayatını kaybetmiştir. Şu an itibarıyla tedavi süreci devam eden 82 tutuklu/hükümlünün genel sağlık durumları iyidir. Bu kişilerden hiçbir semptom göstermeyen 72 tutuklu/hükümlü doktor kontrolünde kendilerine ayrılan izole bir bölümde, 10’u da sağlık kurumlarında tedavi edilmektedir. Aileleri, tedavi süreçleri hakkında bilgilendirilmiştir.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler