Connect with us

Güncel

Sezai Temelli’den “özeleştiri” açıklaması!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş’ın eleştirilerine yönelik verdiği yanıtta kullandığı “Özeleştiri vermeyeceğiz” sözlerine ilişkin açıklamada bulundu

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş’ın eleştirilerine yönelik verdiği yanıtta kullandığı “Özeleştiri vermeyeceğiz” sözlerine ilişkin açıklamada bulundu. HDP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, tutuklı bulunduğu hapishaneden bir mektup göndererek HDP’yi eleştirmişti; Temelli de dün katıldığı bir televizyon programında buna yanıt vermişti.

Temelli, “Özeleştiri vermeyeceğiz” sözleriyle anlatmak istediğinin, “Bizler özeleştiriyi basın veya sosyal medya üzerinden değil, halkımıza, yoldaşlarımıza ve yetkili kurullarımıza veririz” olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

“Eleştiri ve özeleştiri partimizin temel ilkelerinden biridir. Bizler özeleştiriyi, barışı getiremediğimiz için evlatları toprağa düşen annelere vereceğiz. Sayın Öcalan’a uygulanan tecridi kıramadığımız için, zindandaki yoldaşlarımızın özgürlüğünü sağlayamadığımızdan dolayı özeleştiri borcumuz vardır. Faşizmin kurumsallaşmasının önüne geçemediğimiz için tüm topluma karşı özeleştiri borcumuz bulunmaktadır. Ortak vatanımıza barışı ve özgürlüğü getiremediğimiz için halkımıza karşı özeleştiri vermemiz gerektiğinin farkındayız”

Temelli’nin yazılı açıklaması, “Biz eleştiri ve özeleştiri sayesinde yol alan bir partiyiz. Önceliğimiz, başta Sayın Demirtaş olmak üzere rehin tutulan tüm arkadaşlarımızın özgürlüğünü sağlamaktır” ifadeleriyle son buldu.

Günün Haberleri

More in Güncel