Takip Et

Güncel

Şevket Çoruh’a deprem soruşturması

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar nedeniyle aralarında sanatçılar Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar nedeniyle aralarında sanatçılar Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı.

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında “provokatif paylaşımda bulunduğu” iddiasıyla sanatçı Berna Laçin’e soruşturma açılmıştı. Soruşturma açılan kişi sayısının daha fazla olduğu ve Laçin ile birlikte aralarında sanatçı Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, “halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak” ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama” suçları çerçevesinde yapılacağını bildirildi.

Henüz gözaltı yok

Soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan bulunmadığı, paylaşımlara yönelik incelenmenin sürdüğü belirtilirken, Ankara dışında yaşayan şüphelilere ait dosyaların, yaşadıkları illerin başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Soruşturma sebebi ‘geçmiş olsun’ mu?

Söz konusu soruşturma haberinin üzerine Çoruh’un resmi Twitter hesabına bakıldığında, sanatçının depreme ilişkin olarak yalnızca “Geçmiş olsun” mesajını paylaştığı görülüyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler