Connect with us

Güncel

Sevil Aktaş: Yeter ki hükümetimiz zarar görmesin

24 saatte müdür yardımcısı olarak atanan Sevil Aktaş istifa etti. Aktaş, “Yeter ki devletimiz, hükümetimiz, milletimiz zarar görmesin” dedi

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eş durumuyla Çankırı’ya tayin olmasından 24 saat sonra müdür yardımcısı olarak atanan Sevil Aktaş istifa etti. Aktaş, “Yeter ki devletimiz, hükümetimiz, milletimiz zarar görmesin” dedi.

Aktaş, devletinin ve milletinin huzuru için bu kararı aldığını belirterek, “Biz devletimiz için canımızı ortaya koymuş insanlarız. Vatanımız, devletimiz, milletimiz sağ olsun. Bir Seval Aktaş kurban olsun. Benim zihniyetim her zaman böyledir. Bize ‘Bekleyin acil karar vermeyin‘ dediler. O şokla ne karar vereceğimi bilemedim. En doğrusunun ne olacağını bilemedim. Yani taşlar yeni yeni oturdu kafamda. Şu anda kimsenin istemediği Milli Eğitimde özel büroda görevlendirildim. Özel büroda tercih edilmeyen bir görev var. Mesleğimde 25 yılımı doldurdum. Yaştan dolayı emekli olamıyorum. Belki maaş olmadan emekli de olabilirim, kesin kararımı vermedim.” dedi.

Aktaş ayrıca konuşmasında, “Yeter ki devletimiz, hükümetimiz, milletimiz zarar görmesin. Benim adımdan dolayı hükümetimize bir zarar gelmesin.” ifadelerine yer verdi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel