Takip Et

Güncel

Serêkaniyê’de saldırılar devam ediyor

Ateşkes olmasına rağmen Serêkaniyê’nin Zirgan beldesi ve Emilxêr köyüne savaş uçaklarının bombardıman yaptığı öğrenildi. Saldırı sonucu Zirgan’da 8 sivilin yaralandığı belirtildi

Türkiye-ABD ortaklığı ile yapılan anlaşma ve QSD’nin de kabul etmesi sonucu Kuzey ve Doğu Suriye’de ilan edilen ateşkesin ihlal edildiği belirtildi. Bölgeden aktaran gazeteciler Türk ordusunun Serêkaniyê’nin Zirgan beldesine savaş uçakları ile saldırı gerçekleştirdiği ve bunun sonucunda 8 sivilin yaralandığını aktardı. 

Yine Emilxêr köyüne de savaş uçakları ile saldırı gerçekleştiği ve 5 QSD’linin yaşamını yitirdiği aktarıldı. QSD Serêkaniye Komutanlığının saldırılar devam ederse karşılık vereceğini açıkladığı belirtildi.  

Kent merkezinde ise Türkiye’ye bağlı kimi grupların sivillerin evleri ve işyerlerine girdiği ve talana başladığı kaydedildi. 

Öte yandan sınır hattında da sabah saatlerine kadar yer yer çatışma seslerinin geldiği belirtilirken, yine kentte bulunan Roj Hastanesi’nin ferdi silahlar ile saldırı gerçekleşmişti. Şuana kadar kentte bulunan yaralıların tedavisi için gelmeye çalışan sağlıkçıların kente geçişine ise izin verilmiş değil. 

Kaynak: JINNEWS

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler