Takip Et

Güncel

Selman Öğüt: Hırsızların elleri kesilsin

Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, hırsızların elinin kesilmesi çağrısında bulundu

Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, hırsızların elinin kesilmesi çağrısında bulundu.

Sosyal medya platformu olan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bir televizyon kanalında yayınlanan programda hırsızlık olaylarındaki artışa dair istatistikleri öğrendiğini belirten Öğüt, “Elini keselim deyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!” yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu’nda yer aldığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında 74.3 milyon TL yardım yaptığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) bünyesindeki Bölge Uzmanı Yetiştirme Programı’nı koordinatörlüğünü de yürüten Öğüt’ün tweet’i, 298’den fazla kişi tarafından paylaşıldı.

Selman ÖĞÜT@selmanogut

Dün akşam @turgayguler in Sıradışı Programında konuşulanlar: “İstanbulun her ilçesinde her gün ortalama 250 hırsızlık vakası oluyor. Çoğunu bu işi meslek edinenler yapıyor. 40 defa yakalanan var.”
Elini keselim diyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?

Kaynak:(Artı Gerçek)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler