Takip Et

Güncel

Selçuk Kozağaçlı yeniden ÇHD genel başkanı seçildi

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD), 18-19 Ocak’ta yaptığı genel kurulu ile yeni yönetimini belirledi. Selçuk Kozağaçlı, yeniden ÇHD genel başkan seçildi

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD), 18-19 Ocak’ta yaptığı genel kurulu ile yeni yönetimini belirledi. “Örgütü üyeliği” gerekçesiyle 11 yıl 3 ay ceza alan Selçuk Kozağaçlı, yeniden ÇHD genel başkan seçildi.

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) yeniden kurulmasının ardından ilk genel kurulunu yaptı.

“Kapitalizmin Krizi, Krizin Hukuku” ana başlığı ile gerçekleşen 18-19 Ocak 2020 tarihli genel kurulda Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Selçuk Kozağaçlı da yeniden genel başkan seçildi.

Kozağaçlı, genel kurula gönderdiği mektubunda, “Zor zamanlardayız. Hapishanelerde açlık grevleri ve ölüm oruçlarıyla örülmüş bir direniş yılı geliyor. ÇHD kurulduğu günden bu yana yaşamlarını ortaya koyarak adalet arayanları hiç yalnız bırakmadı, önümüzdeki günlerde de bırakmayacağınızdan eminim” dedi.

Merkez Yürütme Kurulu da şu isimlerden oluştu: Ümit Büyükdağ (Genel Başkan Yardımcısı/2. Başkan), Nergiz Tuba Aslan (Genel Sekreter), Rıza Karaman (Sayman), Üyeler: Ahmet Ergin Sözen, Didem Baydar Ünsal, Diren Yeşil, Furkan Açıkgöz, Halime Şenli Bilgin, Nazan Betül Vangölü Kozağaçlı, Seher Dursun, Şerife Ceren Uysal, Tünay Cengiz.

ÇHD’li avukatlardan Behiç Aşçı, Aytaç Ünsal, Aycan Çiçek, Ebru Timtik, Barkın Timtik, Oya Aslan, Ayşegül Çağatay ve Engin Gökoğlu da halen tutuklu bulunuyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler