Connect with us

Güncel

Sebahat Tuncel’in dosyaları birleştirildi

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in Malatya’da tutuklu yargılandığı dosya ile, Amed’de protesto eylemine katıldığı için açılan davanın dosyası birleştirildi

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in Malatya’da tutuklu yargılandığı dosya ile, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasını protesto ettiği için açılan davanın dosyası birleştirildi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, 25 Ekim 2016’da Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alınmasını protesto etmişti. Belediye binası önünde yapılan eyleme katıldığı için “örgüt propagandası yapmak”, “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek” iddialarıyla yargılanan Tuncel’in 1 yıl 6 aydan 9 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor.

Kandıra’da tutsak bulunan Tuncel’in davasında 2’nci duruşma Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşma savcısı, Amed’de görülen dava dosyası ile Malatya’da görülen dava dosyası arasında fiili ve hukuki bağ bulunduğu gerekçesiyle dava dosyalarının birleştirilmesini talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Amed’deki dava dosyasının Tuncel’in Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılandığı dava dosyası ile birleştirilmesine hükmetti.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel