Takip Et

Güncel

Sebahat Tuncel ve Selma Irmak, süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine başlayacak

Tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Başkanı Sebahat Tuncel ile tutuklu bulunan bir diğer siyasetçi Selma Irmak, süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine başlayacaklarını duyurdu

Tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Başkanı Sebahat Tuncel ile tutuklu bulunan bir diğer siyasetçi Selma Irmak, süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine başlayacaklarını duyurdu. 2 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan siyasetçiler “Abdullah Öcalan’ın tecridinin kaldırılması için” süresiz ve dönüşümsüz açlık grevinin 68. gününde olan HDP Hakkâri Leyla Güven’e destek olacaklarını belirtti.

T24’ün haberine göre; eski HDP milletvekili Selma Irmak ile DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel de yaptıkları bir açıklama ile süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine başlayacaklarını duyurdular. İki siyasetçinin tutuklu bulundukları Kandıra Hapishanesi önünde okunan açıklamaları şöyle:

“Leyla Güven arkadaşımızın başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi 67. Gününde ve bütün cezaevlerinde yeni katılımlarla direniş büyüyerek devam ediyor. Leyla Güven’in talebi bireysel değil, toplumsal bir taleptir. Milyonlarca Kürt’ün ve demokrasi, barış ve özgürlük isteyen milyonların talebidir. Sayın Öcalan’ın kardeşi ile yapmış olduğu yarım saatlik görüşme önemlidir. Ancak bu tecrit ve izolasyon politikasının son bulduğu anlamına gelmemektedir. Mutlak tecrit ve izolasyon politikasının son bulması için bizler de 15 Ocak’tan itibaren süresiz dönüşümsüz açlık grevine başlıyoruz.

Mutlak tecrit son bulana kadar eylemselliğimizin devamı konusundaki kararlılığımızı belirtmek istiyoruz.

Tüm demokrasi güçlerini açlık grevi direnişçilerinin taleplerinin karşılanması için dayanışmaya ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler