Takip Et

Güncel

Savcılık, Mızraklı ve Ayaz’a tutuklama istedi

Dün gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ve Bismil Belediye Eşbaşkanı Orhan Ayaz, savcılık ifadesi ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırılan ve dün evine düzenlenen baskın sonucu gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ile Bismil Belediye Eşbaşkanı Orhan Ayaz, Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarıldı. Yoğun güvenlik önlemleri altında jandarma tarafından adliyeye getirilen Mızraklı ve Ayaz, savcılık ifadesi ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

“Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak”la suçlanan Mızraklı ile “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” gerekçesiyle Ayaz’ın, Sulh Ceza Hakimliği’nde ifadelerinin alınması bekleniyor.

Dün gözaltına alınan Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz ve Kocaköy Belediyesi Eşbaşkanı Rojda Nazlıer’in de adliyeye getirilmesi  bekleniyor. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler