Takip Et

Dünya

Sarı Yeleklilere karşı düzen güçlerini savunan Kırmızı Fularlılar sokağa çıktı

Fransa’da Kasım ayından beri 11 kez sokağa çıkan ve sınıflar mücadelesinin dünya genelinde ‘görünürlüğü’ en yüksek hareketi olan Sarı Yeleklilere karşı düzen güçlerini savunan Kırmızı Fularlılar “Foulard Rouges” sokağa çıktı


Fransa’da Kasım ayından beri 11 kez sokağa çıkan ve sınıflar mücadelesinin dünya genelinde ‘görünürlüğü’ en yüksek hareketi olan Sarı Yeleklilere karşı düzen güçlerini savunan Kırmızı Fularlılar (Foulard Rouges) sokağa çıktı.

Sarı Yelekliler eylemlerinin başından beri onun üzerinde Fransız yurttaşın ölmüş olmasına rağmen eylemlerdeki şiddeti ‘protesto ettiklerini’ ve ‘cumhuriyeti sevdiklerini’ ileri süren düzen destekçileri, Kırmızı Fularlılar adıyla sokaklara çıktı.

Kırmızı Fularlıların kortejlerinde, özellikle Birleşik Krallık’taki Brexit krizi vesilesiyle tartışmaların odağına oturan Avrupa Birliği’nin bayrakları dikkat çekerken, hareketin mensuplarının genellikle orta yaş üstü ve orta sınıf kesimler olduğu göz çarpıyor.

Kırmızı Fularlıların düzen destekçisi olduklarının en bariz göstergelerinden birisi ise, eylemlerinde açılan “Finans benim dostumdur” pankartı.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler