Takip Et

Güncel

Saray kulisi: İstifalara devam, CHP operasyonları kapıda

Saray kulislerine göre, CHP’li belediyelere dönük operasyonlarda hazırlıklar tamamlandı. Bununla birlikte AKP’de Antep, Trabzon, Amasya ve Samsun belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 50’ye yakın belediye başkanlığının istifaları iki ay içinde alınacak

Saray kulislerine göre, CHP’ye yönelik yeni operasyonlarda hazırlıklar tamamlandı. Kılıçdaroğlu’nun ailesinin de hedef alınacağı ayrıca Trabzon, Samsun, Antep ve Amasya’nın AKP’li belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 50 il ilçe belediye başkanının iki ay içinde değiştirileceği öne sürüldü.

İddianın sahibi Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, saray kaynaklarına dayandırdığı bugünkü yazısında, CHP’ye yönelik operasyonlarda hazırlıkların son aşamaya gelindiğini belirtti.

Takan, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verilen görev çerçevesinde bazı CHP’li belediyelerle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu ve ailesini hedef alan ‘daha ağır dosyalar’ gündeme sokulacak” diye yazdı.

AKP’de istifalar devam edecek

Yine saray kaynaklarına göre, Antep, Trabzon, Amasya ve Samsun ile birlikte bazı il ve ilçelerle toplamda 50’ye yakın belediye başkanlığının istifaları iki ay içinde alınacak.

Takan, başta Amed olmak üzere Kürdistan’daki belediyelerde bazı kayyumların da değiştireceğini iddia etti.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler