Takip Et

Güncel

Sanatçı Yılmaz Çelik’in mahkemesi Dersim’de görülecek

Dersim’de 8 Aralık’ta konser sonrası ev baskınıyla gözaltına alınan ve iki gün gözaltında kaldıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Yılmaz Çelik’in mahkemesi 26 Mart Perşembe Tunceli Adliyesi’nde görülecek

Yılmaz Çelik Dersim’de 8 Aralık’ta konser sonrası ev baskınıyla gözaltına alınıp 2 gün gözaltında kaldıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Elazığ 2 Nolu F Tipi Hapishanesine gönderilmişti. Yılmaz Çelik’in mahkemesi 26 Mart Perçembe saat 10.30’da Tunceli Adliyesi’nde görülecek.

İddianamede gizli tanık ifadesi “delil” türkü söylemesi “suç” sayıldı

Sanatçı Yılmaz Çelik hakkında hazırlanan iddianamede örgüt üyesi olma” ve “örgüt propagandası yapmak” gibi suçlamalar yer alırken iddianamede bir itirafçının Çelik üzerine verdiği ifadelerde yer verildi.  İddianamede ayrıca İbrahim Kaypakkaya ve Mahir Çayan’ın fotoğraflarının yer aldığı sosyal medya paylaşımları ve “Ali Haydar Ölmez” türküsünün seslendirmesi “suç” delili sayıldı.

Yılmaz Çelik’in Ovacık ilçesinde yer alan ve aynı zamanda kendi köyü olan Kedek bölgesine gidişleri de iddianamede “kuryelik” iddiasına delil olarak gösterildi.

Çelik savcılığa verdiği ifadede, itirafçı A.O’yu tanımadığını belirterek ifadede belirtilen tarihlerde festival ve derleme yapmak amacıyla Ovacık’ta bulunduğunu kaydetmiş,  Jip tarzı aracın kendisine ait olduğunu, ancak renginin tanığın anlatımının aksine siyah değil gri olduğunu ifade ederek suçlamaları kabul etmediğini ifade etmişti

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler