Takip Et

Güncel

Sanatçı Hakan Yeşilyurt yaşamını yitirdi

Sanatçı Hakan Yeşilyurt, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi

Sanatçı Hakan Yeşilyurt, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Kuruluşu esnasında büyük emekler verdiği Önder Babat Kültür Merkezi, Yeşilyurt’un ölüm haberini “Çok değerli dostumuz, arkadaşımız Hakan Yeşilyurt‘u kalp krizi sonucu kaybettik. Bu erken ve ani kayıp bizlere büyük bir acı yaşattı. Acılı ailesine, dostlarına ve yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz” ifadeleriyle duyurdu.

Yeşilyurt, Önder Babat Kültür Merkezi ve Adalılar grubunun kuruluş aşamasında değerli katkılarda bulunmuş; kültür merkezinin pek çok etkinliğine şarkılarıyla renk katmıştı.

Yeşilyurt’un cenazesi 11 Şubat Pazartesi günü saat 13.00’te Antalya Kızılarık Cemevi’nden kaldırılacak.

Önder Babat Kültür Merkezi ve Adalılar’dan ortak açıklama

Önder Babat Kültür Merkezi ve Adalılar grubu, “Adalının türküsü düşmeyecek dillerden” başlığıyla bir açıklama yayımlayarak Hakan Yeşilyurt’u andı. Açıklamada, “Önder Babat Kültür Merkezi’nin ve Adalılar Grubu’nun kuruluşu sırasında, ‘Büyük Buluşmalardan bugüne her an yanımızda olan; etkinliklerimize sesini, emeğini ve üretkenliğini katan, kavganın ve emeğin sanatçısı sevgili yoldaşımız Hakan Yeşilyurt ölümsüzleşmiştir. Bıraktığı mirası ve mücadelesini yaşatacağız” denildi.(Gazete Yolculuk)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler