Takip Et

Güncel

Samsun’da Cumhur İttifakı kavgası: MHP İl Başkanı görevden alındı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı görevden alındı.

Samsun’daki Cumhur İttifakı görüşmelerinde AKP’nin MHP’ye 2 ilçe önermesi, MHP’nin de İlkadım ilçesi dahil en az 7 ilçe istemesi kriz yarattı. MHP’de Samsun İl Başkanı Taner Tekin, ‘Cumhur İttifakı ruhuna aykırı’ faaliyetlerinden dolayı görevden alındı, Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın ise Merkez Disiplin Kurulu’na sevki için çalışma başlatıldı.

MHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Tekin görevden alınırken Usta’nın, Merkez Disiplin Kurulu’na sevki konusunda çalışmalara başlandı.

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta “İttifak olmazsa olmazımız değil” diyerek Samsun’da 7 belediye istediklerini ancak AKP’nin 2 belediye verdiğini belirtmişti. AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ise “MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler” dedi.

MHP’nin Samsun’da iddialı olduğunu söyleyen Erhan Usta, “Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde başarıya ulaşması yeni sistem açısından önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Müzakerelerde olumlu bir sonuç alınamazsa her türlü sonuca açığız” dedi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler