Takip Et

Güncel

Şakran Hapishanesi’nde 4 tutuklunun yüksek ateşle hastaneye kaldırıldığı belirtildi

Şakran 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde 4 siyasi tutuklunun yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırıldığı belirtildi

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; İzmir’in Aliağa Şakran 1 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan siyasi tutuklu Eser Mor Sümbül annesi Ayten Mor Sümbül ile yaptığı telefon görüşmesinde hapishanede bulunan 4 siyasi tutuklunun yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

‘Kaygılıyız’

Sümbül, yaptığı telefon görüşmesinde şunları söyledi: “Bizler koronavirüsü olabileceğinden kaygı duyuyoruz. Salgın çıktığından beri temiz çarşaf ve yastık kılıfları almak istiyoruz ama bize hep kirli malzemeler veriliyor. Zaten pahalı olan hijyen malzemelerinin fiyatları da arttı. Cezaevi yönetimi bize ‘Paranız yoksa bir şey alamazsınız’ diyorlar. Ne koğuşlarda ne de diğer alanlarda hiçbir dezenfektan işlemi yapılmadı. Sonuç olarak arkadaşlarımız hastalandı. Kaygılıyız.”

Anne Sümbül bu iddialar üzerine İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi’ne giderek duruma ilişkin başvuruda bulundu. Anne Sümbül, telefonda görüşme süresinin kısa olduğu olması nedeniyle hastaneye kaldırılanların isimlerini öğrenemediklerini belirtti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler