Connect with us

Güncel

Şahin ‘FETÖ’cü olamaz çünkü Erdoğan’a çok süre verdi

TRT’de Genel Müdürlük yürüttüğü dönemde işe ‘FETÖ’ bağlantılı kişileri almakla hakkında soruşturma açılan İbrahim Şahin’e takipsizlik kararı verildi. Kararın gerekçesi ise ‘TRT’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok muhalefete az süre verilmesi suçlaması’ olarak gösterildi

TRT’de yürüttüğü Genel Müdürlük görevi sırasında ‘FETÖ’ bağlantılı kişileri işe aldığı gerekçesiyle İbrahim Şahin’e açılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Kararı veren Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz’un gerekçe olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçim zamanında TRT’de çok yer verip muhalefete az süre vermesi suçlamasının varlığı olarak gösterdiği öğrenildi.

Soruşturma sürecinde Vali olan Şahin ile beraber etkinliklere katılan, adliyede açılış yapan Başsavcı Yavuz, Şahin’i ‘çok yönlü, başarılı bir bürokrat’ diye överken, “Seçim dönemlerinde TRT’de yapılan seçim yayınları ile propaganda konuşmalarında iktidardaki AKP’ye ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’a daha fazla süre verip muhalefete süre vermediği suçlamalarına muhatap olduğunu” belirterek, Şahin’in FETÖ’cü olamayacağını iddia etti.

 

Günün Haberleri

More in Güncel