Takip Et

Güncel

Sağlık Bakanı: Can kaybımız 92’ye, hasta sayımız 5 bin 698’e ulaştı

Bilim Kurulu Toplantısı ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Toplam vaka 5 bin 698 oldu. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybı 92’yi buldu”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgına dair son gelişmelerin değerlendirilmesi için Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’nde yapılan Bilim Kurulu Toplantısı ardından basın toplantısı düzenledi.

“Bilim Kurulu ile en önemli toplantımızı yaptık” diyerek sözlerine başlayan Koca, “Bugün Bilim Kurulumuzla en önemli toplantımızı yaptık. Hastalığın yayılmasına karşı daha ileri tedbirlere ihtiyacımız olduğunu gördük. Çalışma şartları, çalışma günleri tatiller düzene konmalıdır. Bilim kurulunun 83 milyon için önerdiği tedbir belli süreliğini belli sınırlar içinde önerdiği bir hayat tarzıdır” dedi.

‘Can kaybı 92’yi buldu’

Koronavirüs vakalarına ilişkin yeni verileri de paylaşan Koca, “Toplam vaka 5 bin 698 oldu. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybı 92’yi buldu. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 344, taburcu olan ise 42 kişi” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler