Takip Et

Güncel

Şaban Vatan,Gazeteci Coşkun ve Belgeselci Kızıl serbest bırakıldı

Gazeteci Canan Coşkun ve Kazım Kızıl ile sabah saatlerinde gözaltına alınan Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Rabia Naz Vatan cinayetini araştırmak üzere Eynesil’e giden ve geçtiğimiz gün gözaltına alınan gazeteci Canan Coşkun ve Kazım Kızıl ile sabah saatlerinde gözaltına alınan Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz gün gözaltına alınan basın emekçileri hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve müştekinin evine yaklaşmama kararı verildiği öğrenildi.

Serbest bırakılmasının ardından Gazete Fersude’den Bengisu Kömürcü’ye açıklamalarda bulunan Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, “Farklı ifadeler vererek şikayetçi olmuşlar. Ben durumu ifademde olduğu gibi aktardım. Hukuk sürecini hassasiyetle sürdürmeye devam edeceğiz. Bana bugün aynı akıl yargılamamda yapıldığı gibi yargılama yapıldı. Adaletsizlik içine sokulmak isteniyoruz ama ben her zaman adalet peşinde gitmeye devam edeceğim. Bu olay çok hassas ve aynı zamanda herkesin üzerine gitmesi çok önemlidir. Gazeteciler bizim kulaklarımız, gözlerimizdir. Samimiyetle, gerçekçilikle haber yapmalarını temenni ediyorum” dedi.

Ne olmuştu?

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, sabah saatlerinde evine polislerin geldiğini ve emniyete götürülmüştü. Rabia Naz Vatan cinayetini araştırmak üzere kurulan TBMM Komisyonu’nun çalışmalarını takip etmek üzere Giresun Eynesil’e giden gazeteci Canan Coşkun ve belgesel yönetmeni Kazım Kızıl dün akşamdan bu yana gözaltındaydı. Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, gazeteci Canan Coşkun ve Kazım Kızıl ifadelerinin alınmasının ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler