Takip Et

Güncel

S-400’de son pazarlıklar G-20 Zirvesi’nde

Dünyanın en büyük 20 ekonomisini buluşturan G20 zirvesi 28-29 Haziran’da Japonya’da gerçekleştirilecek. Osaka kentinde düzenlenecek olan zirvede ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya gelecek

Dünyanın en büyük ekonomilerini bir araya getiren G-20 Zirvesi Japonya’da düzenlenecek. 28-29 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan zirvede ABD Başkanı Donald Trump ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın görüşme gerçekleştireceği belirtiliyor.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın 28-29 Haziran’da Japonya’da düzenlenecek G-20 zirvesinde bir resmi görüşme yapacağı açıklandı.

ABD’li yetkililerin verdiği bilgiye göre Trump, ticaret savaşı yaşadığı Çin’in Devlet Başkanı Şi Cinping, Suriye meselesinde derin görüş ayrılıklarının bulunduğu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve hava savunma sistemleri konusunda farklı düşündüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek.

S-400 Konusu Netlik Kazanacak

Erdoğan ve Trump’ın S-400 krizi başta olmak üzere Türkiye ile ABD arasındaki sorunların çözümü için Osaka’da görüşeceği öngörülüyor ancak bir pürüz çıkma ihtimali de dile getiriliyordu. Görüşmenin S-400 sorununun çözümü ya da ihtilafın kalıcı hale gelmesi konusunda bir final niteliğinde olmasını bekleyen çok sayıda siyasi yorumcu var.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler