Takip Et

Güncel

Roboski katliamın 8’inci yıldönümünde Roboskililer siyaha büründü

Savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 yakınlarını kaybeden Roboskililer, katliamın 8’inci yıldönümünde de siyahlara büründü

Savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 yakınlarını kaybeden Roboskililer, katliamın 8’inci yıldönümünde de siyahlara bürünerek, yakınlarının mezarları başında toplanmaya başladı. 

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboski Köyü’nde, 19’u çocuk 34 yurttaşın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçakları tarafından gerçekleştirilen bombardıman sonucu katledilmesinin bugün 8’inci yıldönümü. 

Yıllardır adalet mücadelelerinden vazgeçmeyen Roboskililer, bugün bir kez daha katledilen yakınlarını anmak için “Roboski Şehitliği’nde” bir araya gelmeye başladı. 

Adalet talebi dillerde

Soğuk hava ve kar yağışına rağmen Roboskililer, katledilen yakınlarının fotoğraflarını taşıyarak mezarlığa doğru yola çıktı. Roboskililer, her yıl olduğu gibi bu yılki anmada da siyaha büründü. Acının ve öfkenin hakim olduğu mezarlığa ulaşan kimi kişiler, faillerin halen bulunmamasına tepki göstererek, adalet taleplerini bir kez daha dile getiriyor. 

Anma öncesi köye yüzlerce asker sevk edildi. Askerler, köyün giriş ve çıkışlarında bekliyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler