Connect with us

Emek

REYSAŞ işçileri işten atmaya karşı iş yavaşlattı

Reysaş işçileri sendikaya üye oldukları için atılan işçilerin işe iade edilmeleri için iş yavaşlatma eylemine başladılar

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, işyerinde bulunan  işçilerin büyük bir çoğunluğunu üye yaparak bakanlığa çoğunluk tespiti için başvuruda bulundu.

Sendikal örgütlenmeden haberdar olan REYSAŞ patronu ise sendikaya üye olan işçileri tek tek odasına çağırarak e-devlet şifrelerini istedi ve sendikadan istifa etmeleri için baskı yapmaya başladı. Şifrelerini vermeyen ve sendikadan istifa etmeyen 8 işçi işten atıldı. Atılan işçilerden üçünün Eskişehir, üçünün Karabük ve ikisinin Kastamonu’daki istasyonlardan olduğu öğrenildi.

İşten atma saldırısı karşısında, şirkete bağlı tüm istasyonlarda işçiler iş yavaşlatma eylemine başladı. Sendika da tehdit ve baskılarla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sendikasına, ekmeğine, geleceğine, onuruna sahip çıkan üyelerimiz işe geri alınıncaya, REYSAŞ’da toplu iş sözleşmesi imzalanıncaya kadar haklı ve onurlu mücadelemiz devam edecektir.”

Günün Haberleri

More in Emek