Takip Et

Güncel

Reyhanlı saldırısı planlayıcılarından Nazik’e 53 kez ağırlaştırılmış müebbet

Reyhanlı saldırısının planlayıcılarından olduğu gerekçesiyle yargılanan ve MİT irtibatlı olduğu ileri sürülen Yusuf Nazik, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Reyhanlı saldırısının planlayıcısı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) irtibatlı olduğu ileri sürülen Yusuf Nazik’e ağırlaştırılmış hapis cezası verildi. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Yusuf Nazik ile saldırıda yaralananlar ve hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. “Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak” ve 52 kişiyi “kasten öldürmek” suçlamaları yöneltilen Yusuf Nazik’e, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te düzenlenen bombalı saldırıda 53 kişi yaşamını yitirmişti. Nazik, MİT operasyonu ile Suriye’nin Lazkiye kentinde yakalanarak 12 Eylül 2018 tarihinde Türkiye’ye getirilmişti. 

23 Şubat 2018 tarihinde karara bağlanan Reyhanlı davasının bir numaralı sanığı olan Nasır Eskiocak, bombaları Yusuf Nazik’ten aldığını ancak görevi 2 MİT’çinin verdiğini mahkeme salonunda kaydetmişti. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler