Connect with us

Güncel

PŞTA’dan tutsaklarla dayanışma etkinliği

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri (PŞTA) ‘Kavgada yitirdiklerimizi anıyor, tutsaklarla dayanışmayı büyütüyoruz’ adıyla etkinlik düzenledi

İstanbul Kartal’da bulunan Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, devrim ve komünizm mücadelesinde yaşamını yitirenler anıldı. Etkinlikte konuşan PŞTA temsilcisi, tek tip elbise, tecrit ve sürgünlere içeriden karşı konuşun sergileneceğini belirterek, “Bizler dışarda olanlar hapishanelerdeki bu mücadeleyi büyütmeliyiz.” dedi.

Etkinlikte tek tip elbise dayatmasına ilişkin bir panel düzenlendi. Panele İHD İstanbul Şubesi’nden Av. Nagihan Alçil, Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi’nden Ziya Karagül ve PŞTA’dan İsmail Tepeli konuşmacı olarak katıldı.

Panelde yapılan konuşmalarda tek tipe karşı mücadele vurgusu ön plana çıktı.

Partizan adına yapılan konuşmada ise, Efrin’e yönelik işgal girişimine dikkat çekilerek, “Efrin’e yönelik işgal girişimi bu kapsamda devletin krizinin boyutunu gösteren bir nitelik taşımaktadır. S. Kürdistan’ın da Kürtlerin kazanımlarına yönelik açılan bu savaş Türk hakim sınıflarının Kürt düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur.” ifadelerine yer verildi.

Etkinlik Koma Gulen Xerzan ve Pınar Aydınlar’ın ezgileriyle son buldu.

 

Günün Haberleri

More in Güncel