Takip Et

Makale

Polis, tutsak ailelerini yerlerde sürükledi

Tecridin kaldırılması talebiyle çocukları açlık grevinde olan ailelerin Gebze Hapishanesi önünde düzenlemek istedikleri oturma eylemi bir kez daha polis saldırdı.

Tecridin kaldırılması talebiyle çocukları açlık grevinde olan ailelerin Gebze Hapishanesi önünde düzenlemek istedikleri oturma eylemi bir kez daha polis saldırdı. Polis, anneleri yerlerde sürükleyerek uzaklaştırdı.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek amacıyla açlık grevinde olan çocuklarının eylemine ses vermek isteyen ailelerin Gebze M Tipi Kapalı Cezaevi önünde yapmak istedikleri oturma eylemi bir kez daha engellendi. Polis müdahalesi sonucu alanda fenalaşan Fehime Ekmez isimli bir tutuklu annesi, çevredekilerce ablukadan çıkarıldı. 9 Nisan’dan bu yana her gün cezaevi önüne giden aileler, sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gebze İlçe Örgütü önünde bir araya gelerek, cezaevine doğru hareket etti. 

‘Sizde hiç mi merhamet yok’

Aileler, “Sizde hiç mi merhamet yok, utanmıyor musunuz bize bu muameleleri yapmaya” diyerek polise tepki gösterdi. Kendisine tepki gösteren ailelere polisin “kalkın kızlar kalkın” diye hitap etmesi dikkat çekerken, Özgürlük için Hukukçular Derneği üyesi avukat Fırat Vural, “Kanunsuz anayasal suç işliyorsunuz” diye karşı çıktı. 

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler