Takip Et

Güncel

Polis terörü her yerde: Çocuğa şiddetin bu seferki adresi Bismil

Nusaybin’deki şiddet görüntüsünün kamuoyuna yansıdığı 9 Mayıs’ta, Bismil’de de oyun oynayan bir çocuğun bir polis tarafından şiddete maruz kaldığı öğrenildi

Nusaybin’deki şiddet görüntüsünün kamuoyuna yansıdığı 9 Mayıs’ta, Bismil’de de oyun oynayan bir çocuğun bir polis tarafından şiddete maruz kaldığı öğrenildi. 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir polisin çocukları havaya ateş açarak kovalaması ve 8 yaşındaki B.E.’yi tartaklaması olayının bir benzerinin de Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yaşandığı öğrenildi. İddialara göre, olay Şentepe Mahallesi’nde bir kısmında polislerin oturduğu TOKİ konutlarında meydana geldi. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı 9 Mayıs’ta evlerinin önünde oynayan çocuklar, polisin gelmesiyle birlikte kaçışmaya çalıştı. Yaşları 7 ile 9 arasında değişen çocukları kovalayan polisler, 8 yaşındaki E.M.’yi yakaladı. Sivil giyimli ve isminin O. olduğu belirtilen polis, yakaladığı E.M,’ye tokat attı. Korku içinde ağlayan çocuk, daha sonra bırakıldıktan sonra evine gitti.

Çocuk korku içinde yaşıyor

Mezopotamya Ajansı’nın verdiği bilgiye göre, Aile, çocukları E.M.’nin yaşadıklarına ilişkin işten atılma kaygısıyla konuşmaktan kaçınırken, edinilen bilgilere göre E.M. maruz kaldığı şiddetten kaynaklı halen korku içinde yaşıyor. Olaya şahitlik eden çevredeki yurttaşlar, polisin çocukları kovaladığını belirterek, polisin yakaladığı çocuğun yüzüne sert bir tokat attığını, çocuğun bağırışlarıyla birlikte ağladığını gördüklerini paylaştı.

Görüntü de soruşturma da yok  

Bu olaya ilişkin herhangi bir görüntü kaydının bulunmadığı öğrenildi. Görüntü kaydının olmaması ve şiddete dair bir şikayet bulunmamasından kaynaklı şu ana kadar söz konusu polis hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı kaydedildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler