Connect with us

Güncel

Polis, HDP İl Örgütü binasının kapısını kapattı

HDP Diyarbakır İl Örgütü binasını girişini kalkanları ile kapatan polisler, ‘eylem yapma ihtimali’ gerekçesiyle partililerin bir süre binaya giriş çıkışlara engel oldu

HDP’nin Diyarbakır İl Örgütü binası polislerce kuşatıldı. Aylardır abluka altında tutulan parti binasının önündeki polisler, saat 11.00 sıralarında binanın girişini kalkanları ile kapatmaya başladı. Girişi kapatan polisler kimsenin içeriden dışarı çıkılmasına izin vermedi.  

İçerideki partililerce çekilen görüntülerde, aralarında milletvekillerinin de bulunduğu partililerin bu durum nedeniyle polis amirleri ile tartıştığı görülüyor. 

Bu esnada diğer partililerin ise polisin bu yaklaşımını “Direne direne kazanacağız” sloganları ile protesto edip, zılgıt çektikleri görüldü. 

Yapılan görüşmelerde polislerin, partililerin açlık grevi ve ölüm orucuna dair açıklama ve eylem yapma ihtimali gerekçesiyle binanın girişini kapattığı ve dışarı çıkmalarına engel olduğu ortaya çıktı. 

Uzun süren tartışmaların ardından partililerin toplantı halinde olması nedeniyle binanın kalabalık olduğuna ikna olan polisler, kurdukları barikatı kaldırıp, parti binasının girişinden geri çekildi. Polislerin geri çekilmesiyle partililer yeniden binaya girip, çıkmaya başladı.

İl Örgütü binasında yaşanan bu görüntülerin yanı sıra yine Tutuklu Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER) binasının önünün de polislerce abluka altına alındı.Kaynak: M/A

Günün Haberleri

More in Güncel