Takip Et

Güncel

Perinçek’in dönekliği baş döndürüyor: ‘AKP’nin sonu geldi’

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek 31 Mart günü gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarına dair açıklamalarda bulundu. AKP’yi mütttefiki olarak bulan, karşısında bulunanları ‘Atlantikçi’ olarak değerlendiren Perinçek, AKP’nin yerel seçimlerdeki başarısızlığı üzerine tam tersi açıklamalarda bulunarak AKP’nin sonu geldiğini iddia etti

Vatan Partisi (VP) Lideri Doğu Perinçek 31 Mart günü gerçekleştirilen seçimlere dair açıklamalarda bulundu. Minimum olarak 3 yıl içerisinde siyasi söylem ve tavır geliştiren Perinçek bu tavrını sürdürmeye devam ediyor.

Müttefiklikten İstifaya

AKP’nin Kürt illerinde gerçekleştirdiği barbarca katliamı savunan, binlerce kamu emekçisinin görevinden ihraç edilmesini destekleyen, işkencecilere art çıkan Perinçek yaptığı açıklama ile müttefiki AKP’yi hedef aldı.

AKP’nin yenilmesiyle birlikte daha önce müttefiki olarak değerlendirdiği ve pratik politikalarını savunduğu AKP’nin sonu geldiğini iddia eden Perinçek, Cumhurbaşkanı’nın istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Perinçek’ten İnciler

Doğu Perinçek’ Türkiye, seçmen açısından, önümüzde karşılaşacağı büyük ekonomik çıkmaz ve dış tehditlerle ilgili bir karar alamıyor. Statükoyu koruma, bekleme eğiliminde ‘Acaba ne olacak, şimdilik hiçbirşeye dokunmayalım’ diyen bir seçmen iradesi çıktı. Bu tablonun içinde bazı eğilimleri de görmemiz lazım’ dediğini açıklamada Vatan Partisi’nin Türkiye’nin ileriki süreçlerinde temel belirleyeci özne olduğunu da absürtçe ileri sordu.

Kürt Düşmanlığını Sürdürüyor

Halkların Demokratik Partisi’nin Kürdistan’da kayyum atanan belediyelerin büyük ölçüde çoğunluğunu kazanmasını da hazmedemeyen Perinçek, HDP’nin bölgede oy kaybettiğini ileri sürdü. Devlet tarafından kolluk güçlerinin Kürt illerine kaydırılması ile gasp edilen belediyelerin alınmasını başarı olarak gören Perinçek, özürlü siyasi okumasını gözler önüne seriyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler