Takip Et

Güncel

Perinçek: Seyit Rıza heykeli Apo heykelidir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Dersim’deki Şeyit Rıza heykeline ilişkin, “Seyit Rıza heykeli Apo heykelidir” dedi.

Doğu Perinçek partisinin Çorum’da düzenlediği Üretim Devrim Kurultayı’nda konuştu. 

T24’ten Elvan Yılmaz’ın haberine göre; Doğu Perinçek, partisinin Çorum’da düzenlediği Üretim Devrim Kurultayı’nda konuştu. Perinçek, partisinin kaldırılması için başvuruda bulunduğu Dersim’deki Seyit Rıza heykeliyle ilgili “Seyit Rıza heykeli APO heykelidir” dedi.

Ne olmuştu?

Vatan Partisi, Şeyh Sait’le ilgili başvurusunun ardından Seyit Rıza’nın Dersim’deki heykel ve sembollerinin kaldırılması için de valilik ve belediyeye başvurdu. Başvuruda Seyit Rıza’nın ‘vatana ihanet’ suçundan ceza alması gerekçe gösterildi. Dersim Belediyesi Vatan Partisi’nin başvurusundan sonra, “Başvurunun belediyemiz tarafından karşılığı yoktur” açıklaması yapmıştı. Dersim Dernekleri Federasyonu(DEDEF), yaptığı basın açıklamasında ise Seyit Rıza, Dersim’in tartışılmaz değeridir demiş, “Seyit Rıza’nın heykeli ve anısının sorgulanmasını değil, Dersim 37/38 için hakikatleri araştırma komisyonun kurulmasını bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler