Connect with us

Güncel

Paylan’ın Ermenice sözleri tutanaklara ‘X’ olarak geçti

HDP’nin Hrant Dink için verdiği araştırma önergesi reddedilirken, Garo Paylan’ın Ermenice sözleri de tutanaklara ‘X’ olarak geçti

HDP Grubu, 11 yıl önce katledilen Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin araştırma önergesi verdi. Ancak önergenin gündeme alınması kabul edilmedi.

HDP İstanbul Milletvekili Gar Paylan’ın Meclis Genel Kurulu’nda söylediği “Asdvadz hokin lusavore. Şad abris Hrant (Tanrı ruhunu aydınlatsın. Çok yaşa Hrant)” sözleri tutanaklara ‘X’ olarak geçti.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre Paylan’ın konuşmasının bir kısmı, genel kurul tutanaklarına geçtiği haliyle şöyle:

“Değerli arkadaşlar, şimdi, hâlâ geç kalmış değiliz; bir araştırma önergemiz var. Çünkü bakın, tam on bir yıldır mahkemelerde bizimle dalga geçiliyor. Biliyorum, az sonra çıkacaksınız, diyeceksiniz ki: “2 FETÖ görevlisi vardı, onlardı cinayetin failleri.”

Hayır, yalnızca “FETÖ’cü” denilenler değildi, topyekûn bir devlet sorumluluğu vardı ortada. Bu devlet sorumluluğuna bakmazsak… Bakın, hesabı sorulmamış her cinayet yeni cinayetlerin yolunu açar. Unutmayın, katilleri koruyan, cinayete ortaktık.

Son olarak şöyle bitireyim arkadaşlar: Hrant’ın arkadaşları olarak on bir yıldır adalet mücadelesi veriyoruz ve biz bitti demeden bu dava da bitmeyecek.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel