Connect with us

Güncel

Patika’dan 24 Haziran sonrası oluşan yeni siyasal durum ve görevlerimiz temalı röportaj dizisi

24 Haziran sonrası ortaya çıkan yeni siyasal durum ve görevlerin ele alındığı devrimci ve demokratik kurumlarla yaptığımız röportaj dizisi yarın başlıyor. Yarın ilk olarak Emek Partisi ile yaptığımız röportajı yayınlayacağız

24 Haziran seçimleri Türkiye-Kuzey Kürdistan’da hem egemenler ve hem de esas olarak işçi sınıfı ve emekçiler açısından önemli siyasal gelişmelerin ve sonuçların oluştuğu yeni bir siyasal durumu ifade etmektedir. Bizlerde bu süreci Gazete Patika olarak devrimci ve demokratik kurum ve partilerle değerlendirdik. Zira yeni durum ve sonuçlarına ilişkin devrimci ve demokratik dinamiklerin siyasal değerlendirmeleri ve çözüm perspektifleri önemli bir yerde durmaktadır.

Bu siyasal kaygılarla devrim ve demokrasi cephesinde bulunan irili ufaklı bütün öznelerin sürece dair fikirlerini almaya önem gösterdik. Gelinen aşamada röportaj yaptığımız kurumların sorularımıza verdikleri yanıtları yarından itibaren yayınlamaya başlayacağız. Yarın ilk olarak Emek Partisi ile yaptığımız röportajı yayınlayacağız.

Günün Haberleri

More in Güncel