Takip Et

Güncel

‘Panzer Davası’ bu kez 30 saniye sürdü

Şırnak’ın Silopi ilçesınde evlerine giren panzerin altında ezilen Yıldırım kardeşlerin ölümüne ilişkin davanın 7’nci duruşması, ertelendi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 3 Mayıs 2017 tarihinde evlerine giren panzerin altında ezilerek can veren Muhammed (7) ve Furkan Yıldırım (6) kardeşlerin ölümüne neden olan zırhlı araç sürücüsü polis Ömer Yeğit ve onu görevlendiren amiri Murat Maden hakkında açılan davanın 7’nci duruşması Cizre 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Tutuksuz yargılanan 2 polis hakkında ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma’ suçundan 2 yıldan 15’er yıla kadar hapis cezasının istendiği davanın duruşmasında Yıldırım kardeşlerin babası Mesut Yıldırım ile avukatları ve sanık polis Maden hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, bir önceki duruşmada da istenilen ancak halen gelmeyen İstanbul Teknik Üniversitesi’nden seçilecek iş sağlığı ve güvenliği konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi heyetinin, sorumluların kusur durumlarının tespiti konusunda istediği rapor üzerine duruşmayı tekrardan erteledi.

Yaklaşık 30 saniye süren duruşma, 2 Mayıs tarihine ertelendi. Davanın bir önceki duruşması da kısa bir süre içerisinde ertelenmişti. (Mezopotamya Ajansı)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler