Takip Et

Dünya

Pakistan: ABD’den gelecek paraya ihtiyacımız yok

Pakistan Dışişleri Bakanlığı ve Pakistan Ordusu, ABD’nin yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi’nde yer alan ifadelere tepki göstererek “ABD’den gelecek paraya ihtiyacımız yok” dedi

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi’nde yer alan ifadelere tepki gösterdi. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada ‘terör örgütlerinin Pakistan topraklarında faaliyet gösterdiği’ iddiası tamamen asılsızdır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, bu tür iddiaların Pakistan’ın bölge güvenliği için gösterdiği çabalara gölge düşürüldüğü belirtildi ve “Bölgedeki gerçekleri gizlemek için öne sürülen bu asılsız iddiaları reddediyoruz” denildi.

Pakistan Ordu Sözcüsü General Asıf Gafur da yerel haber kanalı Geo TV’ye yaptığı açıklamada, “Pakistan çıkarları doğrultusunda geçmişte terörle mücadele etti, bundan sonra da etmeye devam edecek” dedi. Gafur, ABD’nin Pakistan’a her yıl yaptığı terörle mücadele yardımına atıfta bulunarak “ABD’den gelecek paraya ihtiyacımız yok. Sadece teröre karşı verdiğimiz mücadeledeki fedakarlığımızın kabul edilmesine ihtiyacımız var” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler