Takip Et

Güncel

Özhaseki: Gerekirse adaylar çekilebilir

AKP’nin Ankara adayı Özhaseki, yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunarak “Gerekirse adaylar çekilebilir” dedi

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Cumhur İttifakı”nda yer alan MHP ve AKP’nin ayrı ayrı seçime girdiği illerde başka bir partinin kazanma ihtimali olması durumunda bir adayın çekileceğini açıkladı.

‘Erdoğan ve Bahçeli ortak mitinge çıkacak’

CNN Türk’te konuşan Özhaseki, geçen ay Ankara’da kararsız seçmen sayısının yüzde 30 olduğunu ve bunları ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Özhaseki rakibi Mansur Yavaş’ın eleştirilecek çok yönü olduğunu ancak kendi politika yapma tarzı olmadığını ifade etti.

CHP’nin dün açıkladığı seçim bildirgesinin kendilerinin daha önceki programlarından alındığını savunan Özhaseki, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte mitinge çıkacaklarını da söyledi. Yerel seçimlere ilişkin yapılan anket oranlarına da değinen Özhaseki, şöyle konuştu:

“2-3 ay önce yapılan anketlerde kararsız oranı daha fazlaydı, yüzde 30’lardaydı. Şimdi daha az, adaylar belli oldukça azaldı. 30 kişilik bir ekiple 3 ay kadar çalıştık. Daha çok sosyal projeler yazdık. AK Parti ve MHP’nin ortak adayıyım, AK Parti ve MHP’nin çok üzerinde bir oy alacağımı düşünüyorum. Bizim avantajımız şu, adaylarımızı belirledik sahaya çıktık. Cumhurbaşkanımız da sahaya çıkacak seçmene belediyeciliği, neler yaptığımızı tabii ki anlatacak. Rakiplerimizin işi zor. Kavgalar, gürültüler, istifalar… Onlar sahaya çıkarken biraz zorlanacaklar. Biz kendi aramızda anlayış içerisinde adaylarımızı belirledik.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler